اخبار

حرکت به سمت شهر هوشمند با ایزی بلیتاز ابتدای راه اندازی سامانه بلیت الکترونیک شبکه مترو تهران تا اکنون که امکان به کارگیری این کارت ها در دیگر شبکه های حمل و نقل عمومی مثل ناوگان اتوبوس های تندرو، شبکه های اتوبوس های محلی عمومی و خصوصی و تاکسی ها، فراهم آمده است، چند میلیون کارت بلیت الکترونیک تولید و در اختیار شهروندان قرار گرفته است. بسیاری از شهروندان به دلیل استفاده پیاپی از زیرساخت های حمل و نقل عمومی دوست داشتند تا بلیت های با ظاهر جذاب تر و کارایی بیشتر داشته باشند.

از آنجا که تکنولوژی RFID در پلتفرم های مختلف قابل استفاده است، بر آن شدیم تا بلیت های الکترونیکی را در قالب جدید ایزی بلیت به شهروندان ارائه نماییم. ایزی بلیت از نظر کاربرد، تفاوتی با سایر انواع بلیت الکترونیک ندارند، اما ابعاد کوچکتر، ظاهر زیباتر و آویز کلید آن باعث می گردد، استفاده و همراه داشتن آن آسان تر باشد و احتمال فراموش کردن و جاگذاشتن آن نیز کمتر است. روشن است که ایزی بلیت قابلیت شارژ دارد و فرآیند شارژ آن نیز مانند دیگر بلیت های الکترونیک در تمامی نقطه های شارژ شبکه شامل ایستگاه های مترو، کیوسک های سطح شهر و جایگاه های سلف سرویس شارژ امکان پذیر است.
ایزی بلیت گامی دیگر در راستای شعار شرکت توسن سها در حرکت به سمت شهر هوشمند است. از اقدامات دیگر برای تحقق این شعار می توان به تلاش برای تجمیع کارت های در اختیار شهروندان، گسترش قابلیت پرداخت موبایلی و حذف بلیت کاغذی، راه اندازی سامانه یکپارچه بلیت پرداز برج میلاد و طراحی راهکار یکپارچه و هوشمند پارکینگ حاشیه ای شهر تهران که در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد، نام برد.این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.