راهکار جامع بلیت الکترونیک

از سامانه جامع بلیت الکترونیک معمولاً تحت عنوان سامانه جمع آوری کرایه اتوماتیک (Automatic Fare Collection System) یا به اختصار AFC یاد می شود. این سامانه از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که در مجموع وظایف و نقش های پذیرندگی در سیستم حمل ونقل، شارژ، صدور، حسابداری و تسویه حساب را برعهده دارند. شرکت سها در طول چند سال فعالیت خود بخشها و اجزاء مختلف سامانه بلیت الکترونیک (AFC) را به صورت یکپارچه یا بخشی در شهرها و پروژه های مختلف اجرا نموده و هم اکنون راهکار جامع بلیت الکترونیک را در اختیار دارد. بیشتر…

راهکار کیف پول الکترونیک: کارت

 راهکار متداول برای پرداخت، استفاده از کارتهای مغناطیسی است که در این نوع پرداخت، کارت صرفاً نقش شناساگر (Identifier)  را ایفا می‌کند و میزان موجودی یا تراکنش در آن ثبت  نمی شود. موجودی کارت و نیز تراکنش خرید به صورت آنلاین انجام شده و در مرکز نگهداری می گردد. این نوع تراکنش به علت کند بودن، لزوم دسترسی آنلاین و هزینه بالا برای پرداختهای تراکنش با مبلغ پایین، نقاط فاقد دسترسی آنلاین و مکانهایی که سرعت تراکنش بسیار مهم است (مانند ناوگان حمل و نقل عمومی شهری) مناسب نیست.

کیف پول الکترونیک بر مبنای تکنولوژی های کارت هوشمند (Smart Card) می تواند به صورت آفلاین، با سرعت بالا و کاملاً امن تراکنش پرداخت خرد  را اجرا نماید.